Zdjęcie z komentarzem #14: TP-Link MR3020 i WR703N
Dodano: Czwartek, 22 marca 2012, godzina 08:44:02Kategoria: Zdjęcie z komentarzem
Na powyższym zdjęciu z lewej strony TL-MR3020, z prawej TL-WR703N. Od strony sprzętowej są to praktycznie takie same produkty (czytaj dalej), większy przeznaczony na nasz rynek, dostępny jest aktualnie w cenie około 110 PLN, mniejszego można kupić w Chinach za mniej więcej 22$ z bezpłatną przesyłką (cierpliwość wskazana). Są to miniaturowe routery z gniazdem USB przeznaczonym na modem GSM.
WR703N jest odrobinę uboższy od swojego większego brata:
- tylko jedna antena na PCB (na zdjęciu w prawym górnym rogu, po drugiej stronie laminatu)
- jedna dioda LED
- przycisk reset, brak przełącznika od trybów pracy
- gniazdo zasilania micro USB (w MR3020 jest mini USB)
- mniejsze rozmiary, obudowa nie jest klejona (ale to chyba akurat zaleta)
Do zalet obu urządzeń można zaliczyć przede wszystkim:
- miniaturowe rozmiary
- bardzo mały pobór energii (około 1W w MR3020 z pracującym interfejsem radiowym i przewodowym)
- podatność na modyfikacje i wsparcie ze strony alternatywnego oprogramowania
Poza tym, oba modele posiadają 4MB pamięci flash i 32MB pamięci RAM, są wspierane m.in. przez OpenWRT i w oparciu o nie powstają ciekawe modyfikacje i projekty.
Recenzje tych routerów możecie znaleźć na forum OpenRouter.info:
Więcej zdjęć modelu TL-MR3020 znajdziecie również w mojej galerii.
» 1 komentarz «
Dodany: Sobota, 20 lipca 2013 o godzinie: 13:37:35
Chińską wersję TP-LINK nano TL-WR702N 1.0 otrzymałem w prezencie. Oprócz chińskiego weba i braku możliwości wgrania europejskiego zawiesza się po paru dniach. Po wyjęciu wtyczki z gniazda i ponownym odpaleniu działa ponownie. Do reszty zastrzeżeń nie mam.
» dodaj komentarz «