OtherFab Othermill - niedroga, miniaturowa frezarka do zastosowań amatorskich
Dodano: Niedziela, 19 maja 2013, godzina 13:18:20Kategoria: Nowości, ciekawostki
Chyba każdy elektronik hobbysta, mniejszy lub większy geek komputerowy, chciałby mieć na swoim biurku komputerowo sterowaną frezarkę (a od niedawna również i drukarkę 3D). Jeżeli dysponujecie wolnymi środkami w wysokości około 1000 USD, to możecie stać się właścicielem Othermill czyli niedrogiej (względnie!), 3-osiowej, jednowrzecionowej, małej, a wręcz miniaturowej, frezarki biurkowej przeznaczonej do zastosowań typowo amatorskich.
Zapytacie pewnie, o jakich amatorskich zastosowaniach mówimy? Zacznijmy może od możliwości tworzenia PCB (rozdzielczość 0,01 mm pozwala na tworzenie mozaiki ze ścieżkami i odstępami o minimalnej szerokości 10 milsów), grawerowania, frezowania w wosku, materiałach typu PVC, drewnie oraz aluminium i mosiądzu. Obszar roboczy tego urządzenia jest niestety bardzo niewielki i wynosi około 140 x 115 x 35 mm, a wymiary urządzenia to mniej więcej 25 x 25 x 25 cm. Komunikacja z frezarką odbywa się przy pomocy interfejsu USB, a do tworzenia projektów i sterowaniem pracą urządzenia przygotowane zostało dedykowane oprogramowanie.
Projekt wystartował w portalu Kickstarter i już w pierwszej dobie zbiórki udało się pozyskać zakładane 80 tysięcy USD, a do dzisiaj suma ta wzrosła do trochę ponad 200 tysięcy USD. Po więcej informacji odsyłam na stronę kampanii w Kickstarter: The Othermill: Custom Circuits at Your Fingertips oraz oficjalną stronę producenta frezarki - firmy OtherFab.
» Podobne wpisy (według tagów)
» Tagi dla tego wpisu:
CNC • crowdfunding • frezarka • frezowanie • Kickstarter
» komentarzy: 2 «
Dodany: Poniedziałek, 20 maja 2013 o godzinie: 15:27:00
Jak za takie maleństwo to nawet hobbyście raczej ciężko tyle zapłacić biorąc pod uwagę że całość jest z plastiku :) chyba lepiej zrobić samemu
Dodany: Poniedziałek, 20 maja 2013 o godzinie: 15:33:30
Kwestia kalkulacji kosztów realizacji takiej maszynki we własnym zakresie i porównania ich z ceną gotowego rozwiązania. Czasami po prostu nie opłaca się wyważać otwartych drzwi, chociażby ze względu na czas, który trzeba na to poświęcić, a nie koszty samych elementów :)
» dodaj komentarz «